Słodkie ciasto na tartę. Krok po kroku.

Dziś, w kolejnym przepisie krok po kroku, chciałbym pokazać Wam, jak w bardzo prosty i szybki sposób zrobić świetne ciasto na słodką tartę. Ten przepis w swoich książkach prezentują m.in. G. Locatelli i G. Ramsay.


Ciasto ma same zalety. Bardzo szybko się je robi, przy okazji nie brudząc sobie właściwie rąk, nie kruszy się podczas rozwałkowywania i naprawdę świetnie smakuje.

Podaję proporcje z przepisu Ramsay'a.


Słodkie ciasto na tartę

Składniki na ok. 500 g ciasta

- 125 g miękkiego masła
- 90 g cukru pudru
- 1 duże jajko
- 250 g mąki pszennej


1. W robocie kuchennym umieszczamy masło i przez chwilę miksujemy, aż będzie zupełnie miękkie.2. Dodajemy cukier puder i miksujemy do momentu, aż składniki się połączą i masa nabierze białawego koloru.3. Dodajemy jajko i ubijamy ok. 30 sekund.4. Partiami dodajemy mąkę.5. Miksujemy do momentu, aż ciasto stanie się mocno grudowate i zacznie się zbijać w jedną całość.
6. Przekładamy ciasto na oprószony mąką blat i sklejamy. Jeżeli ciasto jest zbyt suche, możemy dodać 1 łyżkę zimnej wody. Formujemy kulę, którą następnie lekko spłaszczamy.
7. Ciasto zawijamy w folię aluminiową i umieszczamy w lodówce na co najmniej 30 min-godzinę. Umieszczone w szczelnym pojemniku, ciasto wytrzyma do tygodnia w lodówce i nawet do 3 miesięcy w zamrażalniku.
8. A podpiec możecie je potem zgodnie z instrukcją zamieszczoną tu:)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Świetnie a może jak je upiec czy na surowo sie wcina:)

Krzysiek pisze...

Wiesz...co kto lubi:) Dzięki za przypomnienie:) Już uzupełniłem posta. Pozdrawiam!